yamaha-1555319931.jpg

Başlığı Paylaş

Yamaha Motor Şirketi Ltd. Japon motosiklet üreticidir. Yamaha bünyesindeki şirketlerden birisi olan ve dizaynlı motorsikletler üreten Yamaha Motor’un merkezi Iwata, Shizuoka’da bulunmaktadır. 1 temmuz 1955 yılında Genichi Kawakami tarafından kurulan şirket, günümüzde en çok tercih edilen motosiklet markasıdır. 


Japon firmalarının motosiklet konusunda gösterdiği titiz çalışma, yamaha markasının ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir. Endenozya’da bir diğer şirketi vardır ve dünyaya en sağlam motosikletleri üreten firmadır. Ürettiği motosikletler, her segmentte yer almaktadır. Yama motors adı altında çalışma gösteren mühendisler, motosiklet üzerinde yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduğunu bizlere kanıtlamıştır. 


Şüphesiz en eski tarihte üretilmiş olan motosikletleri bile üstün performans göstermesinden ötürü, 2. El yamaha motor piyasası bile 0 fiyatlarına yaklaşmıştır. Bunun en büyük sebebi, Yamaha’nın kullandığı dayanıklı motorlar ve sahip olduğu yüksek teknolojiden dolayıdır. Yamaha’nın köklü geçmişi, hayatımızda büyük bir rol olmasını sağlamıştır. Bir çok hız tutkunui motosiklet alırkan Yamaha markasını tercih etmiştir. Durum böyle olunca Yamah Motors bir çok modeli piyasaya sürmüştür.

Yorumlar ( 0 )